Manjaro Pobierz Manjaro

Pobierz Manjaro

From Manjaro
This page is a translated version of the page Download Manjaro and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎español • ‎français • ‎polski • ‎فارسی • ‎中文(中国大陆)‎

BigManjaroIcon.png
Przegląd

Obrazy instalacyjne Manjaro są dostępne do pobrania jako pliki ISO. Plik ISO jest sam w sobie dokładną kopią obrazu dysku, aczkolwiek nie jest to kopia typu kopiuj-wklej lecz dokładna kopia surowych danych które razem tworzą pliki i foldery tego dysku. Dlatego też zwykłe skopiowanie pliku ISO na płytę (lub dysk USB) aby zacząć instalację nie zadziała; potrzebujesz użyć "aplikacji do nagrywania obrazów dysków" aby przetłumaczyć te surowe dane w pliki i foldery. Instrukcje jak to zrobić w systemach Linux i Windows znajdują się poniżej.

note
Istnieje wyjątek od tej zasady. Nie musisz nagrywać obrazu dysku jeśli chcesz zainstalować Manjaro w wirtualnym środowisku używając Oracle's Virtualbox ponieważ Virtualbox jest w stanie odczytać dane z pliku ISO jako "wirtualny dysk".


note
Manjaro nie wspiera systemów 32-bitowych.

Start-here-manjaro.png
Edycje Manjaro

Obecnie istnieją trzy Oficjalne Edycje Manjaro: Gnome, KDE i Xfce. Możesz zobaczyć krótkie wprowadzenie na Oficjalnej Stronie Manjaro

Application-x-iso.png
Pobieranie obrazu ISO

Na serwerze OSDN każda Edycja Manjaro ma swój własny folder, który zawiera folder dla każdego nowo wydanego pliku ISO. Dodatkowo każdy folder zawiera plik torrent do pobrania obrazu ISO, listę zawartych pakietów, plik dziennika z budowania oraz odpowiadające im pliki "sumy kontrolnej", które mogą być użyte do sprawdzenia integralności pobranego pliku ISO. Sprawdzanie integralności pozwoli upewnić się, że plik nie został uszkodzony podczas pobierania. Instrukcja sprawdzania integralności znajduje się poniżej.

"Stabilne Wydania" Manjaro są przeznaczone dla ogółu. Te wydania będą odpowiednim wyborem dla większości użytkowników.

Stabilne Wydania      

"Wydania Testowe" Manjaro są przeznaczone do użytku przez deweloperów i testerów w celu znajdowania błędów w celu ich wyeliminowania przed wydaniem kolejnego stabilnego wydania. "Te wydania nie są przeznaczone do użytku przez wszystkich jako główny system operacyjny". Jeśli jednak chcesz wypróbować testowe wydanie (najlepiej w wirtualnej maszynie) zapoznaj się z Ogłoszeniami na forum.

Application-x-iso.png
Pobieranie Edycji Społeczności

Istnieją jeszcze wersje tworzone przez społeczoność dla najbardziej lub mało znanych środowisk graficznych takich jak Cinnamon, MATE, i3, Awesome, Deepin, Budgie, LxQt i Openbox.

Możesz je znaleźć na stronie Manjaro:

Społeczność      
Cookies help us deliver our services. By using our services, you agree to our use of cookies.